Bądź na bieżąco z aktualnościami z Mizińska i wspólnicy. Śledź publikacje w mediach, na blogach prawniczych, w serwisach pomocy prawnej autorstwa naszego zespołu, info z życia firmy.
Bądź na bieżąco z aktualnościami z Mizińska i wspólnicy. Śledź publikacje w mediach, na blogach prawniczych, w serwisach pomocy prawnej autorstwa naszego zespołu, info z życia firmy.
Pandemia koronawirusa COVID-19 w sposób oczywisty wpływa na możliwość realizacji wielu umów handlowych, a także z pewnością dotknie realizacje takich umów w przyszłości. Może także wpłynąć na wykonywanie zawartych umów inwestycyjnych, umów wspólników czy umów joint- venture. Powstaje w obecnej chwili bardzo ważne pytanie: jak prawnie zabezpieczyć siebie oraz swój biznes, by zminimalizować ryzyka wynikające z tej nadzwyczajnej sytuacji ? Jak bezpiecznie skorzystać z klauzuli siły wyższej? Czy powoływanie się na siłę wyższą jest zawsze skuteczne?
Czas grudniowy to nie tylko czas spotkań świątecznych zarówno w gronie rodzinnym czy firmowym, ale także czas wszelakich podsumowań i planów na rok kolejny. Zanim to jednak nastąpi wszystkim Klientom, stałym Czytelnikom i Subskrybentom kancelaryjnego newslettera współpracownikom tuż przed progiem Nowego 2020 Roku przesyłamy moc życzeń. Przy tej okazji także małe podsumowanie naszego 2019 roku, co planujemy w tym zbliżającym się, a także nasza lista przed jakimi 12 wyzwaniami prawno-podatkowymi na 12 miesięcy 2020 roku staniemy.
Zastanawiasz się co i kiedy w przypadku firmowych wydatków okołoświątecznych można zaliczyć do kosztów podatkowych? Z odpowiedzią przychodzi wspólniczka kancelarii – Małgorzata Gach w nowym e-booku dla wspólników spółek, zarządzających spółkami, dyrektorów finansowych oraz księgowych pt. „Podatkowe rozliczenia świąteczno-noworocznych wydatków firmowych. Edycja 2019” przygotowanym w ramach bloga “Prawo dla księgowych”.
Zapraszamy na przegląd jesiennych artykułów na temat prawa i podatków podejmowanych przez wspólników kancelarii na blogach prawo-dla-ksiegowych.pl, podatkiwspolkach.pl oraz sprzedazudzialowwspolcezoo.pl oraz w serwisie LexAgit.pl.
Częste zmiany przepisów, wielość ich interpretacji, możliwości stosowania, zawiłości prawne i podatkowe, mnogość instrumentów, form i dróg usprawniania działalności spółki, to tylko niektóre z szeregu wyzwań przed jakimi stoją wspólnicy spółek, zarządzający nimi, dyrektorzy finansowi, księgowi. W Sprawna spółka cz. 3 zajmujemy się tym, w jaki sposób ukształtować sytuację korporacyjną w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Ze spółek kapitałowych wśród spółek stanowiących MŚP prym wiodą spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, stad zaczynamy od tego typu spółek.
Małgorzata Gach, wspólnik kancelarii GACH MIZIŃSKA, radca prawny i doradca podatkowy dla Subskrybentów newsletterów kancelaryjnych przygotowała nowy branżowy dodatek edukacyjny pt. WAŻNE DLA DEWELOPERÓW / LISTOPAD 2019.
Jeszcze tylko 3 dni przed wejściem w życie zmian w przepisach, które dotyczą zagadnienia jakim jest Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych.
Korzystając z systemu S24 możliwe jest dokonywanie zmian w zarejestrowanej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Od 1 kwietnia 2016 r. w art. 182 §2 KSH ustawodawca dopuścił możliwość zawarcia umowy sprzedaży udziałów online przez system S24. Jeśli spółka z ograniczoną odpowiedzialnością została założona jako S24 to można w takiej spółce sprzedać udziały dalej korzystając z systemu teleinformatycznego. Zbycie udziałów w uproszczony sposób wiąże się jednak z pewnymi ograniczeniami. Jak sporządzić i podpisać umowę przez system S24?
Zapraszamy na przegląd letnich artykułów na temat prawa i podatków podejmowanych przez wspólników kancelarii na blogach prawo-dla-ksiegowych.pl, podatkiwspolkach.pl oraz sprzedazudzialowwspolcezoo.pl oraz w serwisie LexAgit.pl.